Akce a novinky

ROZLOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKY SE BUDE KONAT V PÁTEK 25. 6. 2021.

PŘIVEĎTE, PROSÍM, SVÉ PŘEDŠKOLÁČKY K BRANCE MATEŘSKÉ ŠKOLY V 17:00 V OBLEČENÍ, KTERÉ SI MŮŽE UŠPINIT, A SE SVÍTILNOU, A OPĚT SI JE ZDE V 18:00 VYZVEDNETE.

Oznámení o rozhodnutí přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání

NA ZÁKLADĚ ROZHODNUTÍ VLÁDY BUDOU OD 10. 5. 2021

MATEŘSKÉ ŠKOLY OTEVŘENY PRO VŠECHNY DĚTI BEZ POVINNOSTI TESTOVÁNÍ.

Informace k provozu MŠ od 12. 4. 2021

priloha_892750312_1_INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 12. DUBNA 2021

ZÁPIS 2021-2022

INFORMACE K ZÁPISU

INFORMACE PRO ZÁKONNÉ ZÁSTUPCE DĚTÍ

KRITÉRIA PRO PŘÍJÍMÁNÍ DĚTÍ

PÍSEMNÁ DOHODA

EVIDENČNÍ LIST

ŽÁDOST O PŘIJETÍ

SOUHLAS SE ZPRACOVÁNÍM OSOBNÍCH ÚDAJŮ

MATEŘSKÁ ŠKOLA LETONICE OZNAMUJE, ŽE DNE 12.04.2021 OD 08.00 – 17.00 HOD BUDOU U 1. VCHODU DO BUDOVY MŠ K VYZVEDNUTÍ FORMULÁŘE K ZÁPISU DĚTÍ NA ŠKOLNÍ ROK 2021/2022. ZÁPIS DĚTÍ DO MŠ LETONICE SE NA ZÁKLADĚ DOPORUČENÍ MŠMT USKUTEČNÍ DISTANČNÍ FORMOU. VYPLNĚNÉ FORMULÁŘE ODEVZDEJTE DNE 03.05.2021 V DOBĚ OD 08.00 – 17.00 HOD V MŠ LETONICE. (BLIŽŠÍ INFORMACE BUDOU PŘILOŽENY K FORMULÁŘŮM).

VEDENÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY OZNAMUJE RODIČŮM, ŽE NA ZÁKLADĚ ROZHODNUTÍ VLÁDY DNE 26. 2. 2021 BUDE MŠ LETONICE OD 1. 3. 2021  UZAVŘENA.

Podle zákona č. 561/2004 Sb., jsou děti s povinným předškolním vzděláváním povinni zúčastnit se distančního vzdělávání. Distanční výuka bude probíhat formou off – line výuky (vyplňováním pracovních listů, výtvarnými a pracovními činnostmi, poslechem pohádek, písní… apod.). Materiály na daný týden budou zveřejňovány v době uzavření MŠ na našem webu každé úterý.

Veškeré práce dětí (pracovní listy či výrobky) zákonní zástupci odevzdají během prvního týdne provozu mateřské školy po její znovuotevření paní učitelce.

PŘIPOMÍNÁME NAŘÍZENÍ VLÁDY :

(viz Manuál pro provoz škol a školských zařízení ve školním roce 2020/21 vzhledem ke covid – 19 ze dne 24. 8. 2020)

• ROUŠKY VE VŠECH     VNITŘNÍCH PROSTORECH

(děti a pedagogičtí pracovníci zde nemají povinnost nosit roušky)

• MYTÍ RUKOU PŘED VSTUPEM DO TŘÍDY (20 až 30 sekund teplou vodou a dezinfekčním mýdlem)

Čerpání ošetřovného

Správa sociálního zabezpečení žádost o čerpání ošetřovného pro rodiče žáků „zjednodušila“. Nově je potřeba využít interaktivní portál ČSSZ. Zde je adresa: https://eportal.cssz.cz/web/portal/tiskopisy-zoppd-m

Zde naleznete tiskovou zprávu, návody a pokyny k vyplnění formulářů.

Tisková-zpráva.pdf

Návod-Žádost-o-ošetřovné.pdf

Návod-Záznamy-zaměstnavatele.pdf

Pokyny-Záznamy-zaměstnavatele-1.pdf

STRAVOVÁNÍ

DODRŽUJTE DŮSLEDNĚ ODHLAŠOVÁNÍ STRAVY DO 7:00 HODIN!

Z DŮVODU HYGIENICKÝCH OPATŘENÍ NEBUDE NEODHLÁŠENÁ STRAVA VYDÁVÁNA K ODBĚRU DOMŮ.

INFORMACE PRO ŠKOLY A ŠKOLSKÁ ZAŘÍZENÍ O VYDÁNÍ KRIZOVÝCH OPATŘENÍ VLÁDY VZHLEDEM KE COVID-19

PŘÍLOHA

UPOZORNĚNÍ PRO ZÁKONNÉ ZÁSTUPCE DĚTÍ

CITACE Z MANUÁLU MŠMT PRO PROVOZ ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ VE ŠKOLNÍM ROCE 2020/2021 VZHLEDEM KE COVID-19:

Školy mají povinnost předcházet vzniku a šíření infekčních nemocí, včetně covid-19. Tuto povinnost naplňují podle zákona o ochraně veřejného zdraví tím, že jsou povinny zajistit „oddělení dítěte nebo mladistvého, kteří vykazují známky akutního onemocnění, od ostatních dětí a mladistvých a zajistit pro ně dohled zletilé fyzické osoby (§7 odst. 3 zákona o ochraně veřejného zdraví).

Dítěti / žákovi / studentovi (popřípadě zaměstnanci školy) s přetrvávajícími příznaky infekčního onemocnění, které jsou projevem chronického onemocnění, včetně alergického onemocnění (rýma, kašel), je umožněn vstup do školy pouze v případě, prokáže-li, že netrpí infekční nemocí.

Pokud u dítěte/žáka/studenta přetrvávají příznaky jako rýma a kašel, které jsou projevem alergického nebo chronického onemocnění, potvrzuje tuto skutečnost praktický lékař pro děti a dorost.

PROGRAM NA ROK  2020/2021

V průběhu roku budou doplňovány akce dle aktuální nabídky.

Každý měsíc budou na nástěnce zveřejněny detailní informace o jednotlivých akcích.

ZÁŘÍ 2020

- ADAPTACE DĚTÍ

- NÁVŠTĚVA FARMY SLUNEČNICE

ŘÍJEN 2020